Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. O FIRMĚ »
  3. REKLAMAČNÍ ŘÁD
Reklamační řád

1. Úvodní ustanovení

Tento reklamační řád byl zpracován na základě zákona č. 40/1964 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů a zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele ve znění pozdějších předpisů a jeho cílem je účelné upřesnění postupu zákazníka a firmy Sauna - výroba, Koterovská 35, Plzeň 301 00 v případě, že na straně zákazníka vznikne oprávněný důvod k uplatnění práv z odpovědnosti za vady prodávaného zboží. Prodávající odpovídá zákazníkovi za shodu zboží s kupní smlouvou. Záruční dobu nelze zaměňovat s životností zboží, tj. dobou po kterou při správném používání a správném ošetřování včetně údržby může zboží vzhledem ke svým vlastnostem, danému účelu a rozdílnosti v intenzitě užívání vydržet.

2. Záruční podmínky


Kupující má právo uplatnit záruku pouze na zboží, které bylo zakoupeno u Sauna - výroba, projevila se na něm závada a vztahuje se na něj záruční lhůta.

Záruční doba začíná běžet od převzetí zboží kupujícím. Zákonná záruční doba je obecně 24 měsíců.

U zboží prodávaného v Bazaru se slevou (zboží s poškozeným obalem, krátkodobě používané, nekompletní, rozbalené, použité pro prezentaci.....) může být záruční doba zkrácena až na 12 měsíců dle §626 zákona č. 40/1964 Sb. Prodávající neodpovídá za vady odpovídající míře používání či opotřebení v okamžiku prodeje.

3. Způsob uplatnění reklamace


Podmínkou přijetí reklamace je doručení zboží na náklady zákazníka v originálním obalu se vším dodaným příslušenstvím do sídla prodávajícího spolu s dokladem o zaplacení zboží originálem vyplněného záručního listu a se zcela vyplněným reklamačním listem, který zákazník obdrží v provozovně prodávajícího. Reklamované zboží musí být dodáno bez nadměrného znečištění prachem, špínou, atd. Pokud došlo k poškození zboží vinou Zasilatele (Toptrans, PPL, ČP), je nutno zboží uchovat v původním obalu a škodu do 3 dnů nahlásit Příkazci (prodejci), který bude neprodleně kontaktovat Zasilatele k uplatnění reklamace. Pokud bylo se zbožím po převzetí manipulováno (zboží se po přijetí převáželo, montovalo, instalovalo atd.), vyhrazuje si Zasilatel právo na odmítnutí reklamace. V tom případě nelze uplatnit reklamaci ani u Příkazce.

4. Vyřízení reklamace


Zákazník má právo na bezplatné odstranění vady bez zbytečného odkladu, maximálně však do 30 dní. 

Jde-li o vadu, kterou lze odstranit, bude zboží opraveno. Pokud u zboží nelze vadu odstranit, pak je prodávající oprávněn vadné zboží kupujícímu vyměnit za nové zboží se stejnými, nebo lepšími parametry. V případě nemožnosti vyřízení reklamace žádnou z uvedených možností, bude kupujícímu vrácená částka zaplacená za zboží.

V případě výskytu 3 stejných opakovaných vad na zboží má zákazník právo odstoupit od kupní smlouvy.

Po vyřízení oprávněné reklamace se záruční doba prodlužuje o dobu, kterou bylo zboží v reklamačním řízení. Byla-li reklamace zboží v zákonné záruční lhůtě vyřízena výměnou zboží za nové, začne záruční doba běžet znovu od data vyřízení reklamace. Pokud byla reklamace vyřízena výměnou, je další případná reklamace považována za první reklamaci zboží.

Po vyřízení reklamace prodávající upozorní o ukončení reklamace kupujícího e-mailem.

V případě oprávněné reklamace má zákazník právo na úhradu nutně vynaložených nákladů souvisejících s uplatněním reklamace.( např. poštovné )

5. Odmítnutí reklamace

Reklamace zboží nebude uznána:

vypršela-li u reklamovaného zboží záruční doba přede dnem uplatnění reklamace
došlo-li k porušení ochranných pečetí a nálepek umístěných na zboží
odstraněním štítků se sériovými čísly
do zboží či užitím zboží v rozporu s dodaným návodem k použití 
zboží bylo mechanicky poškozeno či poškozeno přírodními živly
zboží bylo nadměrně zatěžováno
zboží bylo poškozeno zapojením do sítě neodpovídající příslušné ČSN
reklamace byla provedena v rozporu s článkem 3. reklamačního řádu

6. Neoprávněná reklamace


Pokud byla reklamace neoprávněná servisní středisko nebo prodávající naúčtuje kupujícímu veškeré vzniklé náklady na lokalizaci, logistiku, dohledání potřebných údajů, testování apod. Kupující je povinen tyto náklady uhradit neprodleně, nejpozději však do 14 (čtrnácti) dnů od ukončení reklamačního řízení. Bez úhrady vzniklých nákladů nebude zboží, které je předmětem reklamace, vydáno kupujícímu.

Zákoná lhůta na vyřízení reklamace je 30 dnů od doručení zboží.

Tento reklamační řád nabývá účinnosti 1.1.2014. Změny reklamačního řádu vyhrazeny.

Vlastní výroba

logo

Veškeré dřevěné díly vyrábíme sami ve vlastních dílnách.

Spokojenost zákazníků

logo

Více než 900 realizací a spokojených zákazníků.

Nízké ceny

logo

Díky vlastní výrobě a partnerského dovozu.

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz